Autobusy, vlaky

Nejlepší spojení do Sedloňova je samozřejmě automobilem, jak ve směru od Deštného, tak i od Dobrušky. V obci Bačetín se dáte vlevo, přes Bystré. Dobré spojení je i autobusové, jak ve směru od Dobrušky, tak i z Nového Města nad Metují. Vlakové spojení je do Nového Města n.M, vzdálenější pak do nádraží Opočno. Informace na adrese www.idos.cz.

Hraniční přechody (Polsko)

Lewin Klodzki 

K našim severním sousedům do Polska se ze Sedloňova dostanete velmi snadno. Po cca 20 minutách jste na hraničním přechodu Olešnice v O.h. – Levin Klodzki (Kociol). Odtud můžete pokračovat jak směrem na Náchod do lázní Kudowa Zdrój, tak i na druhou stranu směrem na Klodzko, Wroclaw.

Orlické Záhoří – Mostowice

Přejedete-li hřeben Orlických hor, dostanete se do kotliny Divoké Orlice, do obce Orlické Záhoří. Tady můžete na polské straně v zimě navštívit skicentrum Zielenec, nebo  směřovat směrem na Bystrzici Klodskou a dál .

Pohraniční přechod Bartošovice v O.h – Niemojów je pouze pro malý pohraniční styk, tedy pro pěší a malé motocykly.

Tipy na výlet Polsko

I na polské straně společné hranice můžete najít mnoho atraktivních turistických cílů, které můžete ze Sedloňova navštívit.

Hned za hranicí v Levíně je zajímavý železniční most, skvělá ukázka mostního stavitelství počátku 20. století. O asi kilometr níže ve směru na lázně Kudowa Zdroj je vlevo odbočka na Japonskou zahradu – Ogród japoński. Vlastní Kudowa Zdroj jsou potom atraktivním lázeňským místem s akvaparkem, obchody a vyhlášenou tržnicí. Ze zdejšího nádraží si lze udělat výlet vlakem do města Klodzko.

Ve směru do vnitrozemí se nabízí navštívit poutní místo Vambeřice, další poutní místo Bardo, okresní město Klodzko s velkou obchodní zónou, Europarkem s modely evropských architektonických dominant,  ale také s historickým centrem s kamenným mostem a velkou citadelou. Nedaleko je i velká pevnost Stříbrná hora. Polské příhraničí nabízí desítky možností na zajímavý výlet.