SEDLOŇOV

Oprava silnice zahájena

Už jsme si zvykli, že při cestě do Sedloňova projíždíme cca 2 km před obcí omezením na st. silnici III/3104. Komunikace je zde zúžená, značkami je upravena přednost v jízdě a kraj vozovky je vymezen betonovými panely. Hlavně v zimním období je tento úsek poměrně nebezpečný. Tento stav vznikl při povodni v roce 2011, kdy rozbouřený Zlatý potok podemlel v tomto úseku břeh a došlo k sesuvu části komunikace.

 

Dnes 18.5.2015 byly konečně po čtyřech letech zahájeny práce na opravě této havárie. Správa a údržba silnic Královéhradeckého kraje zahájila  tuto akci, která bude stát cca 7,5 milionů Kč. Dojde ke zpevnění břehu potoka opěrnou zdí, kdy na zhruba padesáti metrech vznikne železobetonová zeď, na kterou naváže armovaný svah. Následně dojde i k celkové opravě povrchu komunikace v úseku cca 100 m. Práce by měly být dokončeny asi na konci prázdnin.  Stavba je financována ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Po dobu probíhajících oprav je provoz v tomto úseku řízen semafory. Pro řidiče přijíždějící i odjíždějící ze  Sedloňova  to bude znamenat menší časové zdržení, které však nijak zásadně neovlivní dopravní obslužnost naší obce. Až dojde k rekonstrukci povrchu vozovky, bude na pár dnů silnice kompletně uzavřena a bude nutné jezdit objížďkou přes obec Sněžné a Polom, popř. přes Kounov a Úhor. O úplné uzávěrce vás budeme  na našich stránkách včas informovat.

Odběr novinek OÚ

Počasí v Sedloňově

Vlhkost:
Vítr: -


/


/


/


/
KWeather is powered by Kaleidoscoop

Partneři