SEDLOŇOV

Naše partnerské město slavilo

Že partnerem Sedloňova je  na druhé straně Orlických hor  polské lázeňské město Duszniki Zdroj  je fakt, který zjistíte i z těchto našich internetových stránek. O prvním prodlouženém  květnovém víkendu slavily Dušníky svůj svátek – Dny Dusznik Zdroju. Tři dny nabité kulturou,  tři dny setkávání, prezentací partnerů, tři dny plné pěkných dojmů, i když poněkud chladné a první den i deštivé. Jako dobří partneři jsme samozřejmě nemohli chybět.

 

Polská strana pro nás zajistila stánek a bylo už jenom na nás, jak si s jeho naplněním poradíme. Chtěli jsme se prezentovat nejen jako  místo hezké přírody, ale také jako vesnice, kde žijí šikovní a pracovití lidé, tvůrci hezkých věcí a dobrých nápadů, kteří mají co nabídnout. Byl to však trochu problém. Ti o nichž jsme předpokládali, že by mohli Sedloňov reprezentovat, nás, bohužel, odmítli. Ale nakonec přece jenom jsme byli schopni představit polským přátelům paní Pavlínu Meierovou, s jejími ozdobnými lžičkami a příbory, které potěší zvláště malé děti svojí osobitou výzdobou,  s drobnou bižuterií a  módními doplňky, které jsou zase potěšením pro slečny i paní. Tuhletu hezkou prezentaci jsme doplnili propagačními materiály o Sedloňově i papírovými betlémy výtvarnice Jarmily Haldové. A protože jsme chtěli u návštěvníků našeho stánku zanechat nejen zrakový, ale i chuťový dojem, připravili jsme pro ně ochutnávku svátečních koláčů, osvědčených výrobků ličenské pekárny BEAS. Po pěti kilech koláčů, se první den jen zaprášilo a celé lázeňské město vědělo, že ve stánku Sedloňov mají „bardzo dobre kolačky“.  Na  druhý den bylo nutné  řešit náhradní program. Paní starostka a místostarostka napekli honem další dobroty a i druhý den tak bylo co kolemjdoucím nabízet. Věřte, nezbylo vůbec nic.

Zúčastnili jsme se i mezinárodních závodů ve střelbě dvoučlenných mužstev. O jeden jediný bod jsme se ocitli na čtvrtém místě, když nás předběhli právě Francouzi. Ale i tak naši zástupci hájili dobře naše barvy.

Sedloňov se tak v silné konkurenci ostatních partnerů vůbec neztratil. Přitom nebylo vůbec lehké konkurovat německým partnerským městům Bad Sulza, Hoya, nebo Francouzům z departmánu Moselle, jejich ochutnávkami dobrých vín. Naše koláče ale zabraly. Po dva dny se tak obyvatelé i návštěvníci lázní  seznamovali se skutečností, že na druhé straně hor,  pár kilometrů v českém  příhraničí, je  obec Sedloňov, kterou stojí za to navštívit. Pan starosta i jeho zástupce to „napevno“ přislíbili. Jsme rádi, že nás naši partneři pozvali. A jsme spokojení, že jsme se ctí obstáli.  Partnerství je přece také závazek, nenechat toho druhého „ve štychu“. Teď se budeme těšit, až naše polské přátele přivítáme u nás.

Ve fotogalerii jsou fotografie z této akce:

 

(joj)

Odběr novinek OÚ

Počasí v Sedloňově

Vlhkost:
Vítr: -


/


/


/


/
KWeather is powered by Kaleidoscoop

Partneři